Archiwum

Nawigacja

Plan zajęć

 

 

 
 

Strona główna

Wielkanoc 2015

                    W Ośrodku na ulicy Staszica 16 w Starachowicach rodzinnie spędzamy święta… Przed świętami Młodzież wraz z Wychowawcami  urządziła w swojej świetlicy uroczyste śniadanie wielkanocne. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu,. tworzyli kolorowe stroiki; inne grupy przygotowały ciekawe pisanki z wydmuszek lub z masy solnej ozdabiając je różnymi ziarnami i nasionami. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na świątecznym stole.

Panie kucharki przygotowały tradycyjne śniadanie wielkanocne z jajkiem, szynką, chrzanem oraz świątecznymi wypiekami: baby, makowce, piernik. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycieli.

Przed rozpoczęciem posiłku zaproszeni księża ks. Artur Lach oraz ks. Aleksander Sikora składając wszystkim ciepłe życzenia pobłogosławili wszystkich zgromadzonych oraz pokarmy na stole. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane                       z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…

 

 

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy

ul. Staszica 16

27-200 Starachowice

tel/fax 41 274 71 73

e-mail: soswstce@pro.onet.pl

Logowanie