Archiwum

Nawigacja

Plan zajęć

 

 

 
 

Strona główna

Przegląd Kolęd

      Nadzieja przyszła na świat VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek

     Wśród pięknych tradycji związanych z czasem Bożego Narodzenia, śpiewanie kolęd i pastorałek zajmuje zaszczytne miejsce. Już po raz kolejny w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku Kam. w dniu 12 stycznia br. odbył się VIII  Festiwal Kolęd i pastorałek; „ Nadzieja przyszła na świat”. W Przeglądzie uczestniczyło dziewięć placówek edukacyjno- wychowawczych z terenu województwa świętokrzyskiego oraz z Sandomierza.

     W tegorocznej edycji przeglądu uczniowie  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Starachowic zaprezentowali trzy utwory; Przybyli Aniołowie, Maleńka gwiazdka oraz Słonko po kolędzie.

     Celem Imprezy była prezentacja tradycyjnych oraz tych mniej znanych kolęd i pastorałek a także propagowanie wspólnego muzykowania,  kultywowanie tradycji i wartości chrześcijańskich, kulturowych wdrażanie do kreatywności dzieci i młodzieży.

     Spotkanie zgromadziło liczną rzeszę dzieci, młodzieży a także osób dorosłych zaangażowanych w tradycję śpiewania kolęd. Występy uczestników spotkały się z ciepłym przyjęciem i uhonorowane zostały nagrodami. 

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy

ul. Staszica 16

27-200 Starachowice

tel/fax 41 274 71 73

e-mail: soswstce@pro.onet.pl

Logowanie